Spätná väzba

Prosíme Vás, napíšte Váš názor na našu webovú stránku STEFE. Vaše podnety zohľadníme pri tvorbe ďalších obsahov. Ďakujeme.

viac informácií

STEFE vstúpilo do Pukanca

200 domácností zásobovaných teplom od STEFE

Medzi Hronským Beňadikom a Banskou Štiavnicou sa na južných svahoch Štiavnických vrchov nachádza obec Pukanec. Prvá písomná zmienka o existencii obce je ešte z roku 1075, preto sa môže popýšiť bohatou históriou.

PUKANSKÝ MESTSKÝ HRAD 1857:

Pukanský_mestský_hrad_1857.jpg 

V roku 1323 boli Pukancu udelené mestské výsady a spolu s Banskou Bystricou, Banskou Štiavnicou a Kremnicou sa zaradil medzi mocné banské mestá. Dnes je to v obci s necelými dvoma tisíckami obyvateľov o trochu komornejšie.

Avšak aj tu je tepelné hospodárstvo, ktoré zásobuje teplom 200 bytov. Modernizácia tohto tepelného hospodárstva je už nevyhnutná. Starosta obce Ján Rievaj vypísal súťaž na modernizáciu a STEFE spomedzi ďalších ponúk vyšlo víťazne.

„Od 1. marca 2018 je STEFE už aj v Pukanci",

teší sa úspechu Ing. Ivan Adam, konateľ spoločnosti STEFE Zvolen, s.r.o., ktorá odkúpila tepelné hospodárstvo. V lete sa začne s modernizáciou. „Investujeme okolo 250.000 EUR do rozvodov a výrobných zariadení. Do začiatku nasledujúcej vykurovacej sezóny chceme byť na dodávku tepla po technickej stránke pripravení. Ku koncu roka by mal byť projekt dokončený." Z minulých období sa ročný predaj tepla pohyboval okolo 1,8 GWh a v budúcich rokoch sa očakáva zníženie spotreby tepla z dôvodu úsporných opatrení na strane odberateľov.

Zdroj: Wikipédia

Zdieľať na:

Newsletter

Vložte, prosím, Vaše požadované údaje, vyberte kategóriu, z ktorej chcete dostávať novinky a odošlite.