Spätná väzba

Prosíme Vás, napíšte Váš názor na našu webovú stránku STEFE. Vaše podnety zohľadníme pri tvorbe ďalších obsahov. Ďakujeme.

viac informácií

Radiátory v lete

NEZABUDNIME v lete nechať termostatické hlavice na každom radiátore OTVORENÉ (najvyšší číselný symbol termostatickej hlavice)

Prečo?

Znížime opotrebenie a predĺžime životnosť termostatického ventilu. Termostatický ventil je zariadenie termostatickej hlavice, ktoré zabezpečuje príjemnú a stálu teplotu v miestnosti podľa nastaveného stupňa na termostatickej hlavici. 

Eliminujeme vplyv prípadných nečistôt vo vykurovacej sústave po opravách, výmene, alebo údržbe vykurovacích sústav a radiátorov bytových domov. Nečistoty sa tak neusadzujú v potrubí a ich odplavenie znižuje riziko nefunkčnosti termostatického ventilu pri začatí ďalšej vykurovacej sezóny. 

Pomôžeme k správnemu odvzdušneniu radiátorov na najvyšších poschodiach bytového domu po napustení vykurovacej sústavy v ďalšej vykurovacej sezóne. Vo väčšine prípadov opráv, výmeny, alebo údržby vykurovacích sústav a radiátorov je potrebné čiastočné, alebo úplné vypustenie systému. Pri opätovnom napustení vykurovacej sústavy je vzduch potrebné dostať do radiátorov na najvyšších poschodiach, ktoré sú vybavené odvzdušňovacím ventilom a následne ho vypustiť von – odvzdušniť vykurovaciu sústavu bytového domu. Všetok vzduch z vykurovacej sústavy je možné do radiátorov na najvyšších poschodiach bytových domov dostať iba v prípade, ak sú na radiátoroch nižších poschodí termostatické hlavice úplne otvorené.

 

Newsletter

Vložte, prosím, Vaše požadované údaje, vyberte kategóriu, z ktorej chcete dostávať novinky a odošlite.